8.1 C
Страдч
01.10.2023
Новини

Всечесний отче Іване!

Всечесний отче Іване!

У день, коли свята Церква вшановує різдво Івана Хрестителя, щиросердечно вітаємо Вас з іменинами!

Бажаємо реалізувати свій потенціал у служінні Богові, людям, Церкві. Зичимо, щоб Господь благословляв Вас всім необхідним для житття та спасіння, а світло Його любові хай завжди буде з Вами!

P.S…

«ПРЕДТЕЧЕЮ МОЖЕ БУТИ КОЖЕН З НАС»

Про Івана Хрестителя сказано дуже багато. Ми захоплюємось його сміливістю, яка викрила перелюбні вчинки правителя; називав фарисеїв «гадючим поріддям», ганьбив хитромудрих, тощо… Говорив чітко, коротко і нічого не боявся. Ну, насправді таке захоплює.

Але що за тим слідувало. Іван Хреститель розпочав свою проповідницьку діяльність, відколи набув розголосу в Юдеї. Щойно створилася спільнота його учнів, до нього приходять звідусіль «хреститися» і послухати його науки. Якщо сказати сучасною мовою «він став популярний», «його ім’я почало бути у всіх на устах» – людина на вершині своєї слави.

Коли Івана Хрестителя запитали «Хто ти?» (Ів.1,19) – відповідає: «Не Христос я, лише послано мене поперед нього…Йому треба рости, мені ж – маліти…» (Ів. 3, 28-30). То виходить, що Іван Хреститель сам своїми власними руками «зіпсував собі кар’єру» . Ні, він просто вмів відійти; він зумів називати «речі своїми іменами» і не «надягати на себе почестей, які належать більшому від Нього…».

Предтечею є кожен з нас у богословському сенсі, коли в чиїйсь душі він готує шлях для Господа, приводить людей до віри, допомагає вийти з глухого кута проблем і зустріти Бога. Ця позиція Івана Хрестителя вказує на важливий момент нашого життя: коли ми приводимо людей до Бога, ми маємо встати в сторону, щоб собою не заслонити Бога, бо Йому (Богові) належить зростати в житті іншої людини, а нам потрібно маліти.

Якщо ж ми в цьому всьому шукаємо себе а не Бога – то наша «пророча місія» фальшива.

Схожі публікації

Святкування Різдва Христового на парафії Успення пресвятої Богородиці с. Страдч

stradch

Всеукраїнська проща до Страдча відбулась

stradch

Завершився іконописний пленер, присвячений мученикам ХХ ст.

stradch
Завантаження ....