8.8 C
Страдч
15.04.2024
Історія Страдча

Біографія дяка Дудзяної (Ковалюк) Анни Миколаївни

diak

diak

Народилася 06.01.1929 року в с. Заріччя Надвірнянського району Івано-Франківської області.  З 1935 по 1941 рік навчалася в початковій школі с. Заріччя.

Дар до Божого слова отримала від батька Миколи Ковалюка. Він був старшим братом, учасником церковного хору, брав активну участь у житті церкви Покрови Пресвятої Богородиці с. Заріччя та житті сільської громади. З 1946 року Анна Ковалюк активна учасниця і солістка новоствореного церковного хору під керівництвом регента Гната Бартківа.

В цьому році одружується з Михайлом Дудзяним відомим на Гуцульщині шевцем, з яким виховала чотирьох дітей, вісім онуків та десять правнуків.

В 50-тих роках п. Анна допомагала своєму батькові п. Миколі читати псалтир, а з 1965 року після його смерті продовжує цю богоугодну справу.

В 70-тих роках спільно зі своєю мамою п. Марією стають парафіянками підпільної греко-католицької громади с. Дора, парохом якої був єромонах Порфирій.

З початку 80-х років, уже як дяк, допомагає о. Івану Качинюку, о. Івану Бойку, о. Василеві Івасюку (на сьогодні екзарх Одесько-Кримський), о. Петрові Голінею проводити підпільні богослужіння в селах Добротів, Красна, Ланчин, Делятин, Дора, Заріччя.

Після виходу греко-католицької церкви з підпілля в 1990 році з благословення отця-мітрата Михайла Косила п. Анна призначена дяком греко-католицьких церков сіл Красна і Добротів. Парохом тоді служив о. Іван Бойко.  З 1997 року дяк церкви Покрови Пресвятої Богородиці с. Заріччя (парох о. Михайло Сметанюк).

З грудня 2003 року дяк церкви Успіння Пресвятої Богородиці с. Страдч Яворівського району Львівської області.

________________________________________
P.S. Зустріч Митрополита Андрея Шептицького з українцями в італійському м.Гмінт в часі першої світової війни. Микола Ковалюк виголошує вітальне слово до Митрополита Андрея.

Схожі публікації

Страдч – місце, обране Богом (фільм створений 2020р.)

stradch

СЕРДЕЧНО ВІТАЄМО НАШОГО ОТЦЯ ІВАНА

stradch

Печерний монастир

stradch
Завантаження ....