16.1 C
Страдч
22.07.2019
Інформація Історія Страдча Про Страдч

Молитва і біографія до блаженного Володимира Прийми

 

ВОЛОДИМИР ПРИЙМА
Дяк
(1906-1941)

Володимир Прийма народився 17 липня 1906 року в с.Страдч. Батько, Іван Прийма, був дяком і секретарем при церкві, мати – Ганна Прийма. Охрещений в с.Страдч у 1906 році. Володимир Прийма закінчив дяківську бурсу при Митрополитові Адреєві Шептицькому. Був дяком і дириґентом у церкві с.Страдч. Одружився 10 листопада 1931 року з Марією Стойко.

Дяк Володимир Прийма – це порядна, добра людина, зберіг міцну віру і не злякався небезпек військового часу та переслідквання Української Греко-Католицької Церкви зі сторони вороже налаштованого більшовицького режиму. Володимир приймав активну участь у житті парохії. Загалом, родина Прийми була взірцем у селі: Батько Володимир був дяком, його брати Мирон і Максим – священиками. Зі слів ще живих парохіян, Володимир Прийма користувався пошаною, його любили та цінували як гідну, чесну та справедливу людину.

У чисельних описах його трагічної, мучнецької смерті можна викристалізувати певність, що він був убитий атеїстичним режимом через ненависть ворогів до Католицької Церкви.

Свідки зазначають, що у четвер 26 червня 1941 року дяк Володимир прийма і отець-доктор Микола Конрад пішли зі Святими Тайнами сповідати жінку. По дорозі додому, коли вони поверталися, їх наздогнали солдати НКВС. Священика і дяка схопили та, страшно лаючись, повели до лісу, який називається Бірок. Ризикуючи власним життям, Володимир Прийма залишився з отцем Миколою Конрадом. Обох їх по-звірячому замордували.

Тіло дяка Володимира Прийми було покалічене, побите, він мав поламані ребра. За іншими свідченями перед трагічними подіями о-др. Микола Конрад відраджував дяка йти разом з ним, мотивуючи це великою небезпекою, проте Володимир відмовився, сказав, що має захистити отця.

Дяк Володимир Прийма засвідчив свою віру в Бога мученицькою смертю.

Молитва

Святий мученику Володимире, без вагань полишив ти усе земне і ради Господа нашого Ісуса Христа та Його Святої Церкви, ради свого народу поклав на жертовник молоде життя і прийняв вінок мученика. Своєю щирою та безмежною вірою учинив ти цю жертву досконалою та приємною Богові то ж змінив Всевишній твоє мучеництво на лавровий вінок слави.

Святий мученику Володимире нині ми, грішні, прибігаємо до тебе і просимо: благай у Всевишнього прощення наших гріхів нам недостойним, моли про Божу ласку, щоб визволитись нам з пут лукавого, віддай нас, наші родини та наш народ під покров і заступництво Пресвятої Богородиці.

Блаженний Володимире, проси у Бога, щоби у цьому непевному і розбурханому житейському морі ми завжди чули голос Його, могли відчути і бачити провидіння Боже щодо нас.

Святий мученику Володимире, ти пролив свою кров за єдність Христової Церкви, тому просимо тебе: моли Бога, щоб не захиталась Церква наша перед небезпекою єресей та розколів, а повік залишалась ковчегом спасіння для вірних. Як покровитель та опікун мирянства і приклад відданості Христові та Його Святій Церкві, врозуми і навчи нас, народ Божий, зберігати та плекати у своєму серці як найвищу цінність добро та єдність Церкви і мати силу та відвагу завжди і повсякчас протиставлятись гріху єресей та розколів.

Святий мученику Володимире, молися разом з нами і за нас, щоб спаслися душі наші. Амінь!


Схожі публікації

Завершився іконописний пленер, присвячений мученикам ХХ ст.

stradch

Призабуті святині України

stradch

Главою УГКЦ Патріархом Святославом було освячено камінь під забудову Відпустового центру

stradch
Завантаження ....