17.5 C
Страдч
14.06.2024
Історія Страдча

Біографія дяка Дудзяної (Ковалюк) Анни Миколаївни

diak

diak

Народилася 06.01.1929 року в с. Заріччя Надвірнянського району Івано-Франківської області.  З 1935 по 1941 рік навчалася в початковій школі с. Заріччя.

Дар до Божого слова отримала від батька Миколи Ковалюка. Він був старшим братом, учасником церковного хору, брав активну участь у житті церкви Покрови Пресвятої Богородиці с. Заріччя та житті сільської громади. З 1946 року Анна Ковалюк активна учасниця і солістка новоствореного церковного хору під керівництвом регента Гната Бартківа.

В цьому році одружується з Михайлом Дудзяним відомим на Гуцульщині шевцем, з яким виховала чотирьох дітей, вісім онуків та десять правнуків.

В 50-тих роках п. Анна допомагала своєму батькові п. Миколі читати псалтир, а з 1965 року після його смерті продовжує цю богоугодну справу.

В 70-тих роках спільно зі своєю мамою п. Марією стають парафіянками підпільної греко-католицької громади с. Дора, парохом якої був єромонах Порфирій.

З початку 80-х років, уже як дяк, допомагає о. Івану Качинюку, о. Івану Бойку, о. Василеві Івасюку (на сьогодні екзарх Одесько-Кримський), о. Петрові Голінею проводити підпільні богослужіння в селах Добротів, Красна, Ланчин, Делятин, Дора, Заріччя.

Після виходу греко-католицької церкви з підпілля в 1990 році з благословення отця-мітрата Михайла Косила п. Анна призначена дяком греко-католицьких церков сіл Красна і Добротів. Парохом тоді служив о. Іван Бойко.  З 1997 року дяк церкви Покрови Пресвятої Богородиці с. Заріччя (парох о. Михайло Сметанюк).

З грудня 2003 року дяк церкви Успіння Пресвятої Богородиці с. Страдч Яворівського району Львівської області.

________________________________________
P.S. Зустріч Митрополита Андрея Шептицького з українцями в італійському м.Гмінт в часі першої світової війни. Микола Ковалюк виголошує вітальне слово до Митрополита Андрея.

Схожі публікації

Працівники парафії Страдч храму Успіння Пресвятої Богородиці

stradch

114 років тому…

stradch

Роздуми над життєписом святості Блаженного Володимира Прийми

stradch
Завантаження ....