24 C
Страдч
23.07.2024
  • Головна
  • Новини
  • Відбулася ексгумація тлінних останків блаженного Володимира Прийми
Новини

Відбулася ексгумація тлінних останків блаженного Володимира Прийми

 Віbl.v.pryjma3дбулася ексгумація тлінних останків блаженного Володимира Прийми, який був закатований 26 червня 1941 року солдатами НКВС.

Володимир Прийма служив дяком у Страдецькій церкві, дорогою додому, коли він супроводжував місцевого пароха о. Миколу Конрада, після сповіді хворої жінки, їх спіймали військові і жорстоко замордували у найближчому лісі. Понівечені тіла Христових мучеників поховали на парафіяльному цвинтарі Страдецької гори. 

Святіший Отець Іван Павло ІІ, під час свого візиту в Україну, проголосив о. Миколу Конрада і дяка Володимира Прийму блаженними мучениками Христової Церкви. «Ексгумація блаженного дасть можливість безпосередньо поєднати в одному сакральному просторі богослужіння і особу цього блаженного, – розповідає о. Роман Тереховський, постулятор  Місії «Постуляційний центр беатифікації й канонізації святих УГКЦ». – Перенесення блаженного Володимира до храму і вшанування його на церковних престолах сприятиме пожвавленню релігійного життя, усвідомлення мирянського служіння в Церкві, що так само є жертвенним».

Продовжуючи, о. Роман наголосив, що Церква пережила важкий період, а тепер потрібно нам, дивлячись на тих хто жертвували своїм життям за віру, зрозуміти та усвідомити власну ідентичність.

bl.v.pryjma6

Варто пригадати, що блаженний Володимир є покровителем мирян. Цікаво, адже з мільйонів мучеників мирян багатостраждальної України він один проголошений блаженним і є уособленням усіх тих невинно убієнних з

а Христа – пояснив Парох храму о. Іван Колтун.

«Блаженний є також видимим знаком єдності між мирянами і священиком, адже обоє несли хворій жінці Христа. Ці два блаженні померли за дві Святі Тайни – Сповідь і Євхаристію, бо навіть більше, Володимир шануючи отця, помер за Тайну Священства», – сказав о. Іван.

Незабаром вірні матимуть нагоду приступити до молитовного почитання мощей, щоб за посередництвом молитви до блаженного Володимира, отримати у Господа необхідні ласки.

о. Павло Дроздяк,

прес-секретар Львівської архиєпархії


Схожі публікації

«Мова життя – простір Гідності»

stradch

Радіо-Марія – парох отець Іван Колтун 28.05.2020 “Я закликаю Вас бути голосом правди. Звертаюсь до юристів, молільників захистити Страдецьку святиню!”

stradch

24 серпня 2020 р., у 29-ту річницю Незалежності України…

stradch
Завантаження ....