1.5 C
Страдч
30.11.2022
Без категорії Новини

Всеукраїнська проща до Страдча відбулась

Традиційно, 26 червня, відбулась Всеукраїнська проща до села Страдч, що на Яворівщині, яка приурочена Дню пам’яті Страдецьких Блаженних священномученика Миколая Конрада та мученика Володимира Прийми, а також Дню Мирянина УГКЦ. Крім того, цьогоріч відзначили 80-ту річницю від дня мученицької смерті, а також 20-ту річницю від Беатифікації Страдецьких Блаженних, яка відбулась під час історичного візиту Святого Папи Івана-Павла II в Україні.
Божествену Літургію очолив Блаженніший Святослав (Шевчук), Отець і Глава УГКЦ, у співслужінні з єпископами та священниками.
Прочани із різних куточків України, серед яких представники влади різних рівнів, діти, пенсіонери, зібрались у відпустовому місті, аби помолитись за мир в Україні. Це стало чудовою нагодою для всіх вірних, які об’єдналися в молитві у важкий для України час.

Довідково
Страдч – це відпустовий Марійський паломницький центр, святиня УГКЦ. Віддавна славиться своїм підземним монастирем та Хресною Дорогою, яку Папа Пій ХІ наділив Єрусалимськими відпустами. На вершині 350-метрової гори – храм Успення Богородиці, поблизу якого і поховано мученика за віру, священика Миколу Конрада. Блаженний Микола Конрад – професор, католицький богослов, філософ, суспільний ідеолог – вважається духовним опікуном студентської молоді, а дяк Володимир Прийма – єдиний мирянин, який проголошений блаженним, – є опікуном мирян.
Хресну дорогу на Страдецькій горі запроваджено 1936-о року. У радянські часи її було знищено, а відновлено вже у 1990-ті роки. Нині громада поставила нові скульптурні зображення станцій хресної дороги. Вважається, що тут відпускаються гріхи роду.

Схожі публікації

Радіо-Марія – парох отець Іван Колтун 28.05.2020 “Я закликаю Вас бути голосом правди. Звертаюсь до юристів, молільників захистити Страдецьку святиню!”

stradch

Спільна Хресна Дорога 2022

stradch

Розклад Богослужінь на храмовий празник Успення Пресвятої Богородиці

stradch
Завантаження ....