14.3 C
Страдч
22.07.2024
Місія Відпустовий центр Новини Про Страдч

Відбувся круглий стіл на тему ”Екологічно-природничі аспекти святої Страдецької Гори”

Відбувся круглий стіл на тему
”Екологічно-природничі аспекти святої Страдецької Гори”

10 листопада 2016 року у дзеркальному залі Львівського національного університету імені Івана Франка з благословення Високопреосвященного владики Ігоря, Архиєпископа і Митрополита Львівського, відбувся круглий стіл на тему «Екологічно-природничі аспекти святої Страдецької гори».
Метою заходу був пошук шляхів розв’язання комплексу питань, пов’язаних із збереженням унікального природного ландшафту, духовних і культурних пам’яток Страдецької гори в контексті території Яворівського, Городоцького та Жовківського районів Львівщини.
Організатори – РО «Місія «Відпустовий центр «Страдецька гора» ЛА УГКЦ», науковці ЛНУ ім. Івана Франка та ГО «Святий Юр».

Участь у заході взяв Преосвященний владика Венедикт, Єпископ-помічник Львівської Архиєпархії, виголосивши вступне і завершальне слово.
Під час роботи круглого столу було обговорено важливі питання захисту і збереження Страдецької гори з прилеглими територіями як особливо цінними цілісного духовного, історичного, археологічного, культурного і природничого комплексу загальноукраїнського та європейського значення, визначного об’єкта, який репрезентує Львівщину на національному та міжнародному рівнях.

У резолюції круглого столу було запропоновано впродовж одного року провести науково-практичну конференцію з метою висвітлення проблем Страдецької гори за напрямками: а) історія та археологія; б) екологія та довкілля; в) мистецтво та архітектура; г) духовно-релігійні аспекти. Ще одним важливим пунктом резолюції стала пропозиція створити при відпустово-паломницькому центрі у с. Страдч екологічний центр, де б науковці та духовенство могли співпрацювати у справі екологічного виховання вірних.

Іван Колтун,круглий стіл на тему ”Екологічно-природничі аспекти святої Страдецької Гори”

Венедикт Алексійчук,круглий стіл на тему ”Екологічно-природничі аспекти святої Страдецької Гори”

Схожі публікації

Хто співає, той молиться двічі

stradch

Страдч Нерушима Стіна (газета лютий)№103/2020

stradch

Передріздвяні реколекції для прочан з Повітно

stradch
Завантаження ....