-7.1 C
Страдч
06.02.2023
Новини

Запрошуємо на Святу Тайну Єлеопомазання (Соборування)

Святе Таїнство Єлеопомазання, або СОБОРУВАННЯ, буде звершено у Страдчі 16 квітня.
Розпочнеться молитовне дійство о 09:00 зі Сповіді.
10:00 Божественна Літургія, опісля – Таїнство Соборування і на завершення – спільна Хресна Дорога.
◾️ Єлеопомазання ― це одне із семи Таїнств Церкви, встановлене ще за часів апостолів, через яке віруючі отримують зцілення від тілесних і духовних недугів.
◾️ Свою іншу назву ― Соборування ― це Таїнство отримало через те, що за традицією здійснюється воно собором священників. Участь семи священнослужителів у Святому Таїнстві Єлеопомазання показує, що турбота про хворих і співстраждання є справою всієї Церкви. Під час Таїнства також відбувається сім читань із Апостола, сім читань із Євангелія, сім молитов. Сім разів відбувається саме єлеопомазання віруючих. Саме така кількість помазань символізує сім дарів Духа Святого та, водночас, нагадує про сім молитов та поклонінь пророка Єлисея, якими він воскресив отрока (4 Цар. 4, 35).
◾️ Святе Таїнство Єлеопомазання, яке християнин приймає в час страждань і хвороб, звершується для підкріплення віри в перемогу Христа над гріхом і смертю. Бог в єлеопомазанні дарує благодать відновлення внутрішньої цілості людини – її зцілення та подальшого духовного зростання.
◾️ Чин Єлеопомазання включає освячення єлею, читання Апостола та Євангелія і помазання недужого. Священник, посвячуючи єлей, прикликає на нього силу Божу, «щоб він був для тих, що помазуються ним, на зцілення й на припинення всякого терпіння, скверни плоті й духа».
◾️ Чин завершується покладанням книги Святого Євангелія на голову недужого на знак того, що Сам Христос Господь кладе Свою святу десницю на його голову на зцілення й прощення гріхів.
◾️ Та не слід думати, що нерозкаяні гріхи Господь простить нам тільки через саме помазання святим єлеєм. Лише дотримуючись посту, постійно сповідаючись і причащаючись повсякчас, з усвідомленням своєї гріховності, ми маємо приходити в піст на Таїнство Соборування.
(Тези про Таїнство представлено адміністрацією Собору Святого Юра).

Схожі публікації

Гуманітарна допомога від Musketiere Reutlingen e.V. – Für Menschen in Not, LandsAid e.V. та Andriy Ledviy

stradch

ВАШІ СВІДЧЕННЯ

stradch

Страдч Нерушима Стіна (газета жовтень)№123/2021

stradch
Завантаження ....