2.8 C
Страдч
22.12.2024
Місія Відпустовий центр Новини Про Страдч

У ЛьвДУВС презентували діяльність Місії «Відпустового центру «Страдецька гора»

У ЛьвДУВС презентували діяльність Місії

«Відпустового центру «Страдецька гора»

Страдч. Історія цієї святині незвичайна. Її початки сягають щонайменше ХІ ст. Страдецька печерська церква – чи не єдина в Західній Україні пам’ятка християнства, що зберегла свій вигляд до ХХ ст. майже таким, як за часів, коли була монашим помешканням. Сьогодні Страдч поступово перетворюється на загальноукраїнський та європейський центр паломництва. Впродовж року Страдецьку гору відвідує понад 200 тисяч прочан і молільників, не враховуючи багатьох тисяч туристів і відпочивальників, що мандрують сюди з цікавості. У зв’язку з цим, а також з причин виникнення поважних, а подекуди незворотних руйнівних процесів святині, і виник проект розбудови реколекційно-відпустового центру у с. Страдч. Пізніше, з благословення Патріарха Святослава (Шевчука) та Митрополита і Архиєпископа Львівського Ігоря (Возьняка) і була створена Місія Відпустовий центр «Страдецька гора».

З метою презентація цього проекту, до Львівського державного університету внутрішніх справ 20 квітня завітав Архиєпископ та Митрополит Львівський Української Греко-Католицької Церкви Ігор Возьняк, який і став головним ініціатором розбудови Страдчу. Разом із ним також прибули Григорій Брунець – президент Центру національного виховання імені А. Шептицького, Зенон Боровець – доцент Національного університету «Львівська політехніка», секретар Наглядової ради Місії, Юрій Горалевич – член Національної спілки архітекторів України, парох о. Іван Колтун – голова Місії Відпустовий центр «Страдецька гора» та Богдан Дудзяний – виконавчий директор Місії. Варто зазначити, що наш вищий навчальний заклад став першим у Львові, де заплановано провести подібні презентації.

«Як не прикро, однак сьогодні в нашому суспільстві, у зв’язку з тими подіями, що відбуваються на Сході зокрема, стало більше чогось негативного, проблемного. Напевно досить вагомими причинами цього всього є не лише війна та розкол суспільства, а й зниження духовності народу. Ми усі пригадуємо, що перші спроби ворога розколоти суспільство та дестабілізувати ситуацію в Україні були саме на Заході. Напевно через те, що для нас віра має досить велике значення, їм не вдалося цього досягнути. Водночас плани ворога досить прогресивно були впроваджені там, на Сході. Думаю, саме бездуховність мешканців тих регіонів була вдалим підґрунтям для цього. Ми ж не маємо цього допустити, ми маємо показувати приклад, що для нас головне віра в Бога та любов до рідної України. І ось реалізація цього проекту стане знаменним прикладом вірності Господові. Впевнений, що в подальшому ви будете пишатись тим, що маєте відношення до зведення цього «оазису християнської віри», – зауважив Валерій Вячеславович.

Опісля до особового складу університету звернувся Митрополит Львівський Української Греко-Католицької Церкви Ігор Возьняк, який не сумнівається, що цей  духовний комплекс дуже потрібний нашому народу. «Я гадаю, що разом нам вдасться все реалізувати, цей центр постане, і дуже багато людей зможуть ним користуватись», – зазначив Ігор Возьняк.

По оцінкам експертів вартість проекту становить 600 тисяч доларів США, тож основне завдання активу Місії – долучити до проекту якомога більше людей. Як то кажуть «З крихіток купка виходить, а з краплинок – море». «Прийди на Страдч, переймись цим і розкажи про побачене своїм друзям! Ми вважаємо, що це унікальна можливість кожного вірянина долучитись до чогось великого», – закликав усіх у залі виконавчий директор Місії Богдан Дудзяний.

Цікаво та інформативно про започаткування та історію святині розповів у своєму виступі доцент Національного університету «Львівська політехніка», член Наглядової ради Місії Зенон Боровець. Голова Місії Відпустовий центр «Страдецька гора» Іван Колтун озвучив свідчення людей про їхнє зцілення після проходження Страдецькою Хресною дорогою. В завершення свого виступу отець запросив усіх працівників і вихованців

університету завітати до Страдчу 26 червня, в день коли відбудеться щорічна Всеукраїнська проща.

Схожі публікації

31 грудня 2020 р.Б. на 1 січня 2021р.Б. Страдч_Наживо. Новорічна подячна Молитва початок о 22:00

stradch

Міст Надії у Страдчі

stradch

СЕЛО З ЛЕГЕНДИ

stradch
Завантаження ....