14

 

Дорогі брати і сестри!

Щиро запрошуємо на спільну молитву!

СВЯТА ТАЙНА ЄЛЕОПОМАЗАННЯ (СОБОРУВАННЯ)

Розклад Богослужінь на храмовий празник Успення   Пресвятої Богородиці:

 27 серпня 2017 р.Б., неділя:

-20.00 - Сповідь;

-21.00  - Велика Вечірня з литією;

-22.00  -Чин Соборування(молитви над хворими, Тайна Єлеопомазання);

-24.00  - Свята Літургія;

-02.00  -Хресна Дорога;

-04.00 - Молебень до Богородиці.

28 серпня, понеділок:

-09.00 - Утреня;

-10.30 - Велике Водосвяття;

-12.00 - празнична Свята Літургія (Великий Повний Відпуст);

 - після Літургії - Хресна Дорога.

18.00 - Свята Літургія

Також просимо усіх, хто отримав ласку зцілення у Страдчі подати свідчення про отримані ласки.     

На парохії у Страдчі нерідко проводиться Чин Соборування. Варто нагадати, що Чин Соборування – це Таїнство, у котрім при помазанні тіла людини освяченим єлеєм призивається на хворого Божу Благодать, і проводиться воно кількома священиками, як правило, сімома. Його назва походить від практики звершення декількома священиками — “собором”. Традиційно беруть участь у цьому таїнстві декілька священиків, не обов’язково сім. Проте у виключних обставинах може бути і один священик. Для звершення таїнства використовується єлей - олія, за можливістю оливкова. Єлей — один з найдавніших релігійних символів.

Ще святі апостоли молились над недужими і помазували їх єлеєм. Апостол Яків каже: « Хворий якщо хто з вас, нехай покличе пресвітерів Церкви, і нехай помоляться над ним, помазавши в ім”я Господнє. І молитва віри зцілить недужого, і підніме його Господь; і якщо він зробив гріхи – простяться йому» (Якова, 14:15). Соборування уділяється важкохворим, але останнім часом соборують і людей, які не мають очевидних недуг. Це практикується з тієї причини, що усі люди «хворі гріхом».

Під час його здійснення читають сім частин з Апостола та Євангелії, сім молитов на оздоровлення душі та тіла, у яких говориться про покаяння та про необхідність уповати на Боже Милосердя.