1

 

«Найкращі квіти в саду Отця небесного»


Так висловився Його Високопреосвященство Клаудіо Ґуджеротті, Апостольський Нунцій в Україні, про вірних Української Греко-Католицької Церкви на Всеукраїнській прощі у Страдчі.
Дві скромні особи, які жили пліч-о-пліч серед моїх односельчан 76 років тому, і гадки не мали, що колись будуть удостоєні таких почестей і збиратимуть на молитву єпископів та мирян з усіх куточків України та світу.

Архиєрейську Божественну Літургію очолив Глава УГКЦ Блаженніший Святослав. Серед запрошених були Апостольський Нунцій в Україні Клаудіо Ґуджеротті, єпископи УГКЦ з багатьох єпархій України, Канади й Америки. І це додавало натхнення у молитві , відчуття спільної християнської родини. Їхня присутність нагадала нам, як багато є українців у світі та християн-католиків, з якими перебуваємо у Євхаристійній єдності. Глава УГКЦ наголосив на тому, що завдяки українцям діаспори світ дізнається правду про сьогоднішню війну .
Вкінці Блаженніший Святослав подякував за присутність єпископам, священикам, котрі уділяли тайну Сповіді, отцю-пароху Івану Колтуну за запрошення та вдалу організацію прощі, мирянам за спільну молитву та уділив своє батьківське благословення. Отець Іван Колтун у знак поваги вручив подарунки Главі Церкви й Апостольському Нунцію: ікону з мощами блаженних та картину із зображенням Страдецької гори. Опісля всі присутні молилися за Україну, співаючи гімн «Боже великий, єдиний». А яка ж проща у Страдчі без молитви на Хресній дорозі? Традиційно вкінці цей похід очолив отець Михайло Нискогуз.

Завершилася спільна Євхаристійна трапеза, але кожен попрямував до свого дому з трепетним відчуттям, що він чи вона є частиною великої християнської родини. Слова Апостольського посла довго залишатимуться у свідомості: «Папа встав би на коліна перед іконами і тими греко-католиками, які заплатили за свою віру найбільшу ціну… Вдяка предкам, що зберегли єдність з тим, хто сидить на престолі святого Петра, єдність зі Вселенською Церквою… Постійно повторюю «дякую» не за те, ким ви є сьогодні, а за те, ким ви були завжди: ви діти України і заплатили найвищу ціну за свою віру. Пам'ятайте, що Вселенська Церква не залишить вас, бо не можна поставити осторонь найкрасивіші квіти саду Отця. Ідіть завжди за вашим Батьком, який приведе вас до спасіння. Коли зустрінуся з Папою, то розповім йому про пережиття, які ви мені подарували сьогодні…» Ці слова надихають, окрилюють, дають сили долати спокуси і труднощі, прямуюючи до вічності, ще раз переконують у марноті людської слави, почестей та матеріальних надмірностей. Бо й блаженні не зазнали ні одного, ні другого, лиш приниження та болючу несподівану смерть. Пам'ятаймо і ми, спокушувані, що слава належить лише Богові, а матеріальні досягнення даються не лише для власного задоволення. Змагаймося до того, щоб колись небесний Батько переніс кожного з нас у свій прекрасний квітучий сад.

Леся Коваль

фотоальбом Всеукраїнської прощі 26.06.2018