IMG 5129

Неодноразово Апостольською столицею надавалися Відпусти Страдецькому храмові, зважаючи на духовний змаг, який відбувався тут ще з княжих часів. Значний слід залишив по собі чернечий подвиг , що тривав кілька століть на Страдецькій горі і несподівано обірвався трагедією у 1242 році, коли монголо-татари знищили димом та вогнем монахів і велику кількість мирян у печерному монастирі. У цей час відбулася з’ява Матері Божої Нерушимої Стіни.

У 1941 році у Страдч прийшла нова хвиля мучеництва: по-звірячому було закатовано російськими енкаведистами отця Миколая Конрада і дяка Володимира Прийму. Під час візиту в Україну Іван Павло ІІ Папа Римський проголосив їх блаженними, а двадцять шосте червня, день їхньої смерті, став Днем мирянина.

Цього року, 26 червня, відбулася традиційна проща у Страдч, яка завершилася Божественною Літургією біля підніжжя Страдецької гори: там, де має постати храм Страдецьких блаженних та духовно-реколекційний центр. Літургію очолив Високопреосвященний Митрополит Львівський Ігор Возьняк.

Тисячі людей залишили у цей день свої щоденні клопоти і поспішили у Страдч, щоб піднести свої молитви за Україну та дорогих серцю людей до Богородиці, покровительки Страдча, та до блаженних мучеників, котрі положили перед Богом не лише свій час, а й найцінніше – життя.

Владика Ігор наголосив на тому, що ціллю прощі є отримати повний відпуст. Як приклад, з Його уст прозвучала розповідь про велелюдну прощу, на якій повний відпуст отримав лише один убогий жебрак, і побажав кожному з нас здобути на цій прощі таких ласк, як отой бідний чоловік.

Проща до Страдча триває завжди, бо Хресна дорога та Літургія наділені повним відпустом на кожен день. Тому, якщо хтось не зміг прибути сюди на День мирянина, має змогу черпнути цілющої духовної поживи і отримати відпуст у будь-який день у році.

Підготувала Леся Коваль

Фотоальбом прощі

 26 червня відбулась Всеукраїнська проща до Страдча (ВІДЕО)

Мистецька програма «Я ВИБИРАЮ ВІРУ…» Присвячена Патріярху Йосифу Сліпому,була виконана 26 червня 2017 на Всеукраїнській прощі у Страдчі (ВІДЕО)