21

Страдчем пройшла гучна коляда

«Прощання з колядою» - саме під такою назвою 11 лютого 2018 р. в центрі Страдча вперше відбулося свято для усього села, яке у такий важкий для нашого народу час принесло краплинку радості і надії на мир в наших серцях, родинах, містах і селах України. Так гарно і колоритно хотіли завершувати цикл Різдвяно-зимових свят, дати змогу ще раз пережити Різдво у світлі сьогодення на тлі лиха, яке торкає кожного свідомого українця-патріота, українця-християнина.
Розпочалось наше Різдвяно-патріотичне дійство з подячної молитви, на яку прийшли священики обох конфесій.
Учасники відтворили увесь цикл зимових свят: Різдво, Старий рік та Водохреща, об’єднуючи в одне прекрасне дійство. Лунали прекрасні колядки у виконанні місцевих церковних хорів Церковний передзвін, Нерушима Стіна, церкви Петра і Павла, гостей із сіл Ямельні та Поріччя, запрошеного чоловічого квінтету з м. Львова, а також сільських вертепів, ну і звичайно – дітей, які так гарно підготувалися. Лунали, як і найбільш поширені так і старовинні колядки. Було використано також і сучасні колядки про наше наболіле (про теперішню ситуацію на Сході) і патріотичні віншування. Перехід між колядками супроводжувався гарними віншуваннями. А хлопці засівали на мир, добро. Теплий чай, спільне частування різноманітними смачними стравами, а особливо пухкенькими пампухами від наших господинь, допомагало усім присутнім підкріпитися і спільно поговорити. По завершенні програми відбулися різноманітні конкурси та забави – поїдання на швидкість вареників (переміг Гануляк Максим), куті (переміг Гавриш Василь), пампухів не допомагаючи руками (Бутка Віталій), випивання узвару через трубку (Палош Віталій), визначили найдовшу косу (55 см. Шевчишин Юля). Колоритності святу додало запалення святкової ватри, яку удостоївся запалити шанований чоловік села, добрий господар, один із довгожителів – Дейнека Павло. До пізнього вечора під акордеон Ярослава Галана лунали колядки, де люди грілися, бавилися і просто спілкувалися одні з одними.
Колядувало все село і навколишні села. Не можливо передати тих емоцій і враження з якими люди йшли додому. Наколядувавшись, дехто навіть і захрип, розходились по домівках пізно
Ввечері.

Підготувала матеріал Марта Гусак

Фотоальбом прощання з колядою 2018