IMG 3085

 

Впродовж тривалого часу діти з Львівської спортивної школи "Дебют" перебували в шаховому таборі в с. Кожичі, Яворівського району. На свято св. апп. Петра і Павла 15 дітей віком 6-12 років разом з своїми тренерами здійснили паломництво до відпустового місця у с. Страдч, щоб присвятити час Богові.
Діти були захоплені незвичайною історією Страдецької гори блаженств, про яку дізналися під час екскурсії. Історія печерного монастиря сягає ще ХІ ст., коли жили монахи-схимники. Вони видовбали у камені-пісковику чисельні підземні коридори загальною довжиною понад 270 м, ніші-келії, які розміщувалися на глибині близько 20 м, печерну церковцю, трапезну. Тут провадили своє життя у молитві й пості.

1243 р через село проходила татарська орда. Налякані селяни сховались у печерному монастирі. Але, як розповідають, хтось з людей вистрелив у татарина, котрий проїжджав на коні. Так було викрито вхід до печерної лаври. Коли люди не захотіли виходити, розлючені татари розклали багаття у головному коридорі, від диму якого всі загинули. Передання говорить, що тоді зійшла Мати Божа на страдницьку гору, встала перед татарами з піднятими руками і мовила: “Не руш! Стіна!” Богородиця забрала ці невинні душі до Небесної Батьківщини.

Після тих подій в околиці монастиря по-особливому відчувається опіка та присутність Божої Матері Нерушимої Стіни. Відтоді, поселення, котре з часом відновилося, отримало назву Страдч.
Діти дізналися про блаженних Страдецьких новомучеників – о.Миколая Конрада та дяка Володимира Прийму, які загинули мученицькою смертю 26 червня 1941 року від рук солдатів НКВД.
Разом із малими паломники ми пройшли Страдецьку Хресну Дорогу, на якій вони почергово несли дерев'яний хрест.Також відвідали печерний монастир та храм Матері Божої Нерушимої Стіни.
Час пройшов досить швидко. Сподіваюсь, що цей день залишиться для дітей пам’ятним та принесе добрі плоди.

с. Тереса Данилевич, Дочки МБНП