13301294 1025452107544644 6954262138736799019 o

Неодноразово Апостольською столицею надавалися Відпусти Страдецькому храмові, зважаючи на духовний змаг, який відбувався тут ще з княжих часів. Значний слід залишив по собі чернечий подвиг , що тривав кілька століть на Страдецькій горі і несподівано обірвався трагедією у 1242 році, коли монголо-татари знищили димом та вогнем монахів і велику кількість мирян у печерному монастирі. У цей час відбулася з’ява Матері Божої Нерушимої Стіни.

У 1941 році у Страдч прийшла нова хвиля мучеництва: по-звірячому було закатовано російськими енкаведистами отця Миколая Конрада і дяка Володимира Прийму. Під час візиту в Україну Іван Павло ІІ Папа Римський проголосив їх блаженними, а двадцять шосте червня, день їхньої смерті, став Днем мирянина. Тому так урочисто щороку у цей день біля підніжжя Страдецької відбувається Всеукраїнська проща. Там, де має постати храм Страдецьких блаженних та духовно-реколекційний центр.

Тож залишмо у цей день свої щоденні клопоти і спішімо піднести свої молитви за Україну та дорогих серцю людей до Богородиці, покровительки Страдча, та до блаженних мучеників, котрі положили перед Богом не лише свій час, а й найцінніше – життя.

Кожна християнська душа має змогу черпнути цілющої духовної поживи: отримати відпуст на Архиєрейській святій Літургії, яку очолить Глава УГКЦ, Блаженніший Патріарх Святослав Шевчук.

Хай будуть плідними Ваші молитви!