DSC3905

« Нема Його тут, Він воскрес!»
Дорогі брати і сестри! Відступивши від Божого веління у Райськім саду, перше, що відчули Адам та Єва – незбагненний страх перед тим, що їх чекає. З цього часу страх увірвався у людське життя і міцно тримає його у своїх кайданах. Він сіє тривогу, руйнує душевну гармонію, забирає надії. Страх перед втратою багатства штовхає у прірву беззаконня. Він робить людину паралізованою, немічною, безпорадною. Врешті-решт, існує страх смерті. І коли жінки шкали мертвого тіла Ісусового, щоб сповнити обряд поховання, ангел, безтілесний дух, сповістив їм радісну новину, нечувану від часів Адама і Єви: « Не жахайтеся! Ви шукаєте розіп’ятого Ісуса Назарянина. Немає Його тут! Він воскрес! Ось місце, де Його поховали були…» (Мар.16: 6:8).
До яких засобів, методів та хитрощів не вдавалась би людина, щоб позбутися цього гнітючого відчуття страху, вона не здатна без Бога самотужки з ним справитися. Порожній Гріб Господній назавжди повернув людині віру і подарував надію.

Переживши трагічні дні засуду та смерті Ісуса, жінки ішли до Гробу зі страхом перед жорстокою сторожею, налякані невизначеністю завтрашнього дня, незахищеністю. А поверталися визволеними та радісними, побачивши порожнім Гріб. «Не лякайтеся!», - закликав їх голос ангела.
У світі, де запанували жорстокість та облуда, де спотворено людські цінності, - не лякайтеся!

У світі, де пристрасть до розкошів є причиною злиднів значної частини людства, - не лякайтеся!

У світі, де людська цнота і природній сором вважаються хибою та браком самодостатності, - не лякайтеся!

У світі, де цинічно брешуть, зраджують, принижують, ненавидять, - не лякайтеся! Бо ангел проголосив, що ми вільні! Бо Ісус з любові та власної волі дозволив себе убити, зійшов після хресних мук у безодню та воскрес у славі!

«Не лякайтеся!» Бо людину можна вбити, але перемогти і знищити душу – ніколи!

«Хто боїться, той не досконалий у любові!» (Ів.4:18). Не шукайте Христа у гробі - у марнотах світу! Його там немає! Не бійтеся шукати його серед сумних і покинутих, серед покривджених і немічних, там, де зможете бути корисними для втілення Господнього промислу. Тоді віднайдете радість, якою втішатиметеся разом з Ісусом у вічності!

« Прийми від нас радісну новину про Христове Воскресіння! Веселися, торжествуй і радуйся, Єрсалиме, побачивши Царя Христа, що немов жених із гробу виходить» (Пасхальна Утреня).

Христос воскрес!
Воістину воскрес!