1

«Дивні Твої таємниці, Богородице!»

«Престолом Всевишнього Ти явилася, Владичице, і від землі на небо Ти сьогодні перейшла…Прийдіть всі учасники свята! Прийдіть, і заспіваймо хором! Прийдіть, і заквітчаймо Церкву в день упокоєння Божого Кивота. Бо нині небо розкривається і приймає Родительку Того, Хто не вміщається ні в чому… Ангели з апостолами збираються хором, з тремтінням споглядають на Ту, яка від життя переходить до того Життя, яке Вона породила. Всі їй поклонімося, благаючи: не забудь, Владичице, відданого Тобі народу, що з вірою святкує Твоє Успіння» (Стихири на утрені Успення Богородиці).

Коли умерла Пречиста Діва Марія, не було при ній апостола Томи. Коли через три дні він повернувся у Єрусалим, то був вельми засмучений звісткою про смерть Богородиці і поспішив до гробу, щоб пошанувати тіло Матінки, яка породила його улюбленого Учителя. Коли відчинили гріб, то тіла не було, лише запах чудових квітів наповнював гробницю. Пресвята Богородиця була з тілом узята на Небо. Св. Бернард казав: "Коли наш Господь прийшов у цей світ, Марія забезпечила Його найдостойнішим приміщенням на землі - храмом свого дівочого лона. А в день Успення Господь підносить ЇЇ до найвищого трону у Небі."

2

І сьогодні ми разом з ангелами і святими славимо Внебовзяття нашої любої Матінки, яка разом з Ісусом страждала і тепер разом з ним перебуває у небесній Батьківщині. Цьогорічні святкування у Страдчі розпочалися нічними чуваннями з 27 на 28 серпня, на яких відбувся чин Соборування, де сім священиків помазували вірних на зцілення від душевних і тілесних недуг. Вночі відбулася Божественна Літургія, а на завершення вірні пройшли з молитвами Хресною Дорогою.

IMG 4155

Святкова Літургія, на яку прибули звідусіль діти Матері Божої, відбулася 28 серпня. ЇЇ очолив отець Олег Кекуш, проповідь виголосив отець Олег Кобель. Приємною несподіванкою на Страдецькій Горі для паломників була можливість пошанувати мощі святого апостола Петра, які привіз диякон Петро Токач.
Розважаючи про Успення Пречистої Діви Марії, пам’ятаймо, що вона багато страждала на землі разом з Ісусом заради людей, тому любить усіх своїх дітей і прагне спасіння для кожного з нас.
« Величне Твоє Успення, пресвята Діво чиста, прославляє безліч ангелів на небі і рід людський на землі. Бо ти – Матір Творця всіх, Христа Бога. Тому благаємо: не переставай Його молити за нас, що на тебе, по Бозі, поклали надію, Богородице всехвальна і пречиста!»

Фотоальбом

Леся Коваль