1

«Дочко, віра твоя спасла тебе…»


З третього на четверте грудня відбулися нічні чування у Страдчі, особливістю яких став чин Таїнства Соборування. Як вже неодноразово зазначалося, Соборування – це Тайна, яку уділяють сім священиків людині у важких фізичних та душевних немочах. Холодна пора року, тиснява у храмі, втома, що є природнім у нічний час, не зупинили тих, хто прийшов просити віри у Матері Божої. Тієї віри, яка, всупереч впертим фактам, глуздові, подекуди - переконанням лікарів приводить людину до храму, до Бога і творить незбагненні чуда зцілення. Саме на вірі базувалася проповідь отця Володимира Лося.

«Сьогодні ми зібралися у цій святині, увійшли в Божий храм, тому що нас навчила молитися наша Мати. Це є великою тайною, що Господь довершує своє створіння. Його створіння – це не тільки люди, але й ангели. Усі чекали: як же з’явится Месія, у якому вигляді. Згідно Божого задуму, Господь воплотився у людину, з’явився через Марію. І всі поклонилися народженому,окрім впалих ангелів, які не могли цього сприйняти.Ті люди, які прийняли Господа Спасителя,славили Його. Сьогодні ми святкуємо велике свято: Введення Пресвятої Богородиці у храм. Вона приходить в цей храм, щоб стати новим Храмом, який Господь будує як нерукотворний Храм, Храм нашого життя. І сьогодні ми прийшли просити Богородицю, аби вона допомогла нам стати цим Храмом. Через людину Бог стає видимим, конкретним, діяльним.

Жодна людина не може самозцілитися. Вона потребує допомоги. Людина не діє своїми силами. Людина відчуває те , що відчував Яір (Лк. 8,41-56). У його горі оточуючі нарікали на нього, казали, щоб він не турбував Учителя, мовляв, твоїй дитині уже нічого не допоможе. Але, незважаючи на це він вірив. Людина продовжує вірити. Так само й у випадку з кровоточивою жінкою: тільки тому, що вона вірила, сила Ісусова вийшла на неї. Ми прийшли тому, щоб просити Богородиці сили, якої Вона може дати. Просити, щоб ми стали тим Храмом Святого Духа,яким Вона є. І ми сьогодні відкриваємося на віру нашого Спасителя, щоб Він зцілив нас».

Опісля Божественної Літургії було прочитано молитви на зцілення, згідно чину Соборування. Усі,хто прийшов у цю ніч до Страдецької Богородиці, мали змогу отримати ласку Єлеопомазання (Соборування). А також отці, незважаючи на фізичну втому, сповідали та уділяли Тайну Пресвятої Євхаристії. Усі інші дари, прохання про які заносимо у молитвах, залежать від нашої віри та Божого благословення на це. Хай Всемогутній і Всемилостивий Господь вислухає кожного, хто взиває до Нього у потребі, а Матір Ісусову просімо, щоб дала нам сили у вірі й терпеливості у молитві.

Фотоальбом

Леся Коваль