IMG 2329 cr

 

Сьогодні, 26 червня, у Страдчі відбулася Всеукраїнська проща, присвячена Дню мирянина та памяті митрополита Андрея Шептицького. Підніжжя Страдецької гори повнилося молитвами численного божого люду, який залишив у цей день свої незмінні клопоти й прив’язаності  і поспішив піднести свої молитви за Україну та дорогих серцю людей до  страдецьких покровителів – Пресвятої Богородиці та блаженних мучеників, котрі положили перед Богом не лише свій час, а й найцінніше – життя.

Традиційно проща розпочалася молебнем до отця Миколая Конрада та дяка Володимира Прийми у Бірку – місці, де вони прийняли мученицьку смерть. Опісля процесія рушила до підніжжя гори, де має постати відпустовий комплекс. Архиєрейську Божественну Літургію очолив Блаженніший Святослав Шевчук -  предстоятель Української греко-католицької церкви. Співслужили з ним Митрополит Львівський Ігор та єпископи УГКЦ. Перед Літургією Блаженніший Святослав закликав жертвувати молитви за мир в Україні і за тих, хто стоїть на захисті нашої Батьківщини.

Проповідь Блаженнішого будувалася на роздумах про роль мирян у церкві та загалом у світі. Він наголосив на жертовності мирян-воїнів, мирян-волонтерів, які ризикують життям у боротьбі з окупаційним ворогом. Виснажений війною та побутовими негараздами, народ очікує від влади обіцяних реформ, але стара корупційна система не спішить залишати старі звички, тому, як каже Блаженніший Святослав,  важкою є і боротьба з внутрішнім ворогом, що несе не меншу загрозу нашій свободі, аніж  ворог зовнішній. Згадав Блаженніший Святослав і про Митрополита Андрея Шептицького, який усе своє життя присвятив змагу за Христову церкву та свободу України.  Його праці та заклики сьогодні для нас є неабиякими повчальними та корисними, особливо застереження про внутрішній розбрат у країні. Він, цитуючи Андрея Шептицького, зробив акцент на тому, що становище нашого народу і держави у майбутньому залежить від єдності та любові.

Блаженніший Святослав зазначив про важливість праці Митрополита Андрея « Як будувати рідну хату», тобто рідну державу. «Коли горить ліс, навіть звірі не кусають один одного», - так говорив Митрополит у розмові з одним політиком.

   « Україна була і буде», - наголосив Блаженніший Святослав, - « але якою – це залежить від нас самих».   

  Після Літургії було прочитано Папський Декрет про те, що у день 26 червня вірні християни  мають можливість отримати повний Відпуст за певних умов: щирого  каяття за гріхи (за потреби необхідно висповідатися), приступити до Святого Причастя, звернутися у молитвах до Пресвятої Богородиці та до блаженних мучеників Страдецьких. Цей Відпуст даний на сім років. Укінці секретар Львівської Архиєпархії вручив грамоти окремим волонтерам за допомогу військовим, підписані Митрополитом Львівським Ігорем. Блаженніший Святослав подякував присутнім за спільну молитву, а Митрополит Ігор Возьняк нагадав очільнику Церкви, що наступного року вірні знову сподіватимуться на  спільну молитву з ним на цій Горі Блаженств.

 Кожен мав можливість висповідатися  і приступити до Святого Причастя, незважаючи на закінчення Літургії - багато священиків були готові до духовних послуг.

Як завжди, Страдецька проща завершилася Хресною Дорогою. 

 Фотоальбом прощі 26 червня 2015

Всеукраїнська Проща у с.Страдч 26.06.2015р.Архиєрейська Божественна Літургія

Леся Коваль