IMG 0752 2
 

«Бути святим – наше найбільше завдання…»

(Блаженніший Святослав)


… І знову цього року молитва згуртувала християн на святій Страдецькій горі на святкуванні Дня мирянина. Минуло уже 75 років з дня мученицької смерті отця Миколи Конрада і дяка Володимира Прийми, вшановуючи яких вірні так численно прибувають кожного року на прощу.

Святкування розпочалося , як завжди, молебнем у Бірку, на місці загибелі блаженних. Після цього урочиста процесія рушила до підніжжя Страдецької гори, де має постати храм Блаженних. Там було відслужено Архиєрейську Божественну Літургію, яку очолив Глава УГКЦ Блаженніший Святослав.
Він згадав у своїй проповіді про те, що минуло уже п’ятнадцять років з часу візиту Папи Івана Павла ІІ до України. У своєму урочистому повчальному слові Верховний Архиєпископ звернувся до єпископів, братів-семінаристів, священиків, прочан. Лейтмотивом цієї проповіді було розважання про святість та святих, їх значення у виборі життєвого шляху людини. « Цьогоріч проща є особливою. Перша неділя після Зіслання Святого Духа є неділею Всіх Святих. Вони не лише перебувають перед Господом , а й беруть участь у Святій Літургії». Він наголосив на вартості мирян у світі. « Не бійтеся бути святими!» - процитував слова святого Папи Івана Павла ІІ, піднімаючи на дусі тих, хто зневірений у житті. « Дякуємо тут, на святій Страдецькій горі, Папі, що Він показав нам плоди святості…» Своєю проповіддю Блаженніший Святослав заохочував кожну людину збагнути свою високу вартість та місію у світі. «Людина може стати святою, оберігаючи кордони нашої Батьківщини. Тут, на цій горі маємо свідоцтво святості ще домонгольської доби – монахів, які поселилися тут першими. Ніхто не знає їх поіменно, але вони залишили цю землю нам у спадок…»
« Святі не лише заступниками перед Богом, а й показують сенс у нашому житті, бо й ми прямуємо до вічної слави», - продовжив свою думку Глава Церкви.
« Нехай Матір Божа Нерушима Стіна прийме всі молитви, які ми заносимо до неї, зокрема за переображення нашої держави. А все це звершують миряни. Молімося, щоб ми йшли дорогою святих і вели за собою прийдешні покоління.
Мати Божа Нерушима Стіно, святий Папо, мученики, молітся за нас грішних!», - завершив своє пастирське повчання Верховний Архиєрей Блаженніший Святослав.
IMG 0977
Після Літургії командир 80-ї аеромобільної бригади висловив подяку мирянам-волонтерам і вручив відзнаку отцю Івану Колтуну, пароху церкви Успення Пресвятої Богородиці, за особливі заслуги у допомозі військовим.
Хай збудеться усе сказане Отцем та Главою нашої Церкви, бо від нас, мирян, залежить доля родин, країни, світу!
IMG 1095
Леся Коваль