IMG 3240

 

30 серпня у с. Страдч біля Церкви Успіння Пресвятої Богородиці відбувся благодійний Концерт –молитва « Богородиця – Покровителька України ». Це вже 15-й концерт, який проводиться у Храмах Західної України мною, співачкою ОлеюЖаровською ( сопрано) у співдружності з піаністкою Іриною Чулиндою (фортепіано) при підтримці місцевих парохів. У програмі звучать музичні твори, створені композиторами світу, у тому числі і українськими, на тексти молитов до Пресвятої Богородиці та Ісуса Христа. Це класична духовна, світська та церковна, оперна музика різних епох та стилів: від далекого16 –го по нинішнє 21 століття. Окрім музики у програмі лунає моє авторське поетичне слово, у якому передано роздуми над нашим життям, над духовним і земним життям кожної віруючої людини. Поетичний текст теж присвячений Діві Марії та Господеві Богу. Цікаво те, що поезія визрівала у моїй душі поступово і була написана на одному подиху у переддень, точніше, вечір ( 30 травня 2015 року) до першого концерту даного мистецького проекту. Писалась вона всюди: і у маршрутці, і під - час зливи, і навіть … у супермаркеті «Рукавичка»…


  Як і чому виникла дана програма?


  У цей непростий для України час я раптом чітко усвідомила, що кожна людина, у тому числі і я, повинна не чекати « милості », коли хтось прийде і щось зробить за мене для миру в Україні: я просто зобов’язана щось найкраще у своїй особистості дарувати своєму народові, своїй Батьківщині для їхнього і, отже, для свого власного благополуччя. Те, що я найбільше люблю і найкраще вмію творити – це спів, музикування. Тому питань відносно того, як повинна виглядати та офіра для мого народу, не виникало. Як і потім якихось проблем з організацією концертів - теж. Дякувати отцям – парохам різних Церков, усе проходить гарно, позитивно, легко. От у даному випадку хочу дуже подякувати о. Іванові Колтуну за підтримку і організацію нашого приїзду у с. Страдч. Усе пройшло на найкращому «найвищому рівні»!
    Хоча, вцілому, і у таких гарних проектах не все буває «безхмарно». От з часу виконання першого концерту 31 травня цього року у м. Городку в програмі змінилося аж три концертмейстера – піаніста. Ірина Чулинда – четверта. Я усе ж сподіваюся, що і з попередніми музикантами нас очікує гарна творча співпраця. Повязана така « плинність » кадрів піаністів з тим, що програма створилася і почала часто виконуватися саме влітку, у відпочинковий час. І, на жаль, не кожен з виконавців здатен надовго

- пожертвувати той найцінніший життєвий особистий скарб, яким є відпочинок. Але той час, мабуть, і є створений для того, щоб ми могли, полишивши на коротку мить щоденні турботи, повернутися певним чином до себе справжніх, до своїх потреб. Це стосується будь –якої людини: і виконавця - артиста, і слухача. А найголовнішою потребою кожного українця, незалежно від національності, на сьогодні є мир. Мир в Україні, мир у своїй сім’ї, родині. А в першу чергу- у своїй власній душі. Для цього і була створена ця програма - « Богородиця – Покровителька України ». Для того, щоб у тісному колі парафіян тієї, чи іншої Церкви, а у даному випадку, з парафіянами та прочанами Церкви Успіння Пресвятої Богородиці у с. Страдч помолитися за мир і за усе найкраще для нашої багатостраждальної держави України та її талановитого працьовитого народу.
 

Програма наша є благодійною: кошти, зібрані під - час проведення концерту – молитви, будуть напряму передані воїнам, що служать у зоні АТО, а також пораненим військовим, які знаходяться у Львівському військовому госпіталі.
 

Відчуваю усім своїм серцем радість від того, що і тут , у давньому історичному духовно – сподвижницькому місці , у селі Страдч,  нам вдалося гарно спільно « музично – поетично » помолитися і духовно зрости, збагатитися у неповторній атмосфері святого місця, місця паломництва для багатьох тисяч греко – католиків і просто віруючих людей. Кажуть, що молитва, промовлена у дуже святому, «намоленому» місці, одразу без перешкод лине до Господа Бога. Я свято вірю, що наші молитви, наші гарні наміри були почуті і тому навіть своїм духовним зусиллям ми, фізично несильні жінки, поможемо відновити Мир в Україні. Я дуже вірю в це, а по вірі нашій нам і обов’язково воздасться!
                                                                                                                                                                                                                                                             Оля Жаровська.