14137934475444c6a700cfc 800x600У житті християнина має бути час на молитву та призадуму над своїм життям. Одним із способів для здійснення цих практик є відвідування святих місць. Отож, о. Іван Колтун парох с. Страдч, брат-семінарист Тарас Свищ та сестри Товариства «Дочки Матері Божої Неустанної Помочі» 16 жовтня здійснили невеличке паломництво по святих місцях Львіщини.

Першим місцем нашого паломництва стало с. Глиняни Золочівського району. Цінною святинею цього відпустового місця є ікона Розп’яття Христового, яка перебуває у давньому дерев’яному храмі Успіння Пресвятої Богородиці. Ця ікона у 1936 році в чудесний спосіб самовідновилась. З цього часу і до тепер люди прибувають сюди на молитву та отримують потрібні ласки і навіть  оздоровлення. Під час Святої Літургії, яку відслужив о. Іван, ми роздумували про таїнство розп’яття і відкуплення. Після богослужіння мали можливість помолитися та приторкнутися до цієї ікони. Потім ми побували у храмі святого Миколая, де з початку 90-стих років церковні стіни почали насичуватися фарбами. Сьогодні деякі фрески мають досить насичені та яскраві кольори. Фахівці неспроможні пояснити такий «саморозпис» храмових стін. Торкаючись теми повільного відновлення розписів, о. Іван зауважив, що можливо, у такий спосіб Господь показує як він рахується із нашим людським часом, у якому великі справи здійснюються поступово.

Наступною зупинкою нашого паломництва став студійський монастир у с. Унів Перемишлянського району. Спочатку ми помолились біля чудотворної ікони Богородиці. Також мали можливість приторкнутися до копії туринської плащаниці, яка знаходиться в монастирі. о. Іван коротко розповів нам про страждання Христа, які відображені на цій плащаниці. Потім ми побували на чернечій горі. Майже ввесь шлях до монастирського цвинтаря був вкритий осіннім жовтогарячим листям. На цьому місці вічного спочинку як завжди тихо і спокійно. Наші паломники помолились біля могил о. Василя Вороновського, о. Порфирія Чучмана та повернулись до монастиря. Після трапези ми мали унікальну можливість побувати у невеличкому музеї цього монастиря. У кількох кімнатах отці студити зібрали та зберігають деякі особисті речі, фотографії Митрополита Андрея Шептицького та його брата Климентія; Владики Юліана Вороновського, о. Василя Вороновського, о. Порфірія Чучмана та о. Геормана Будзінського. Незабутні враження залишили перегляд виставки витинанок.

Під спів релігійних та українських пісень ми повертались до своїх домівок. За цей день ми відпочили тілом і збагатились духовно, щоб надалі служити там, де Господь буде ставити кожного з нас.

Матеріал підготувала с. Рафаїла Чучман, Дочки МБНП

Фотоальбом переглянути